Objavljeno: 29.4.2022.

Obilježen Dan općine Vitez

Svečanim prigodnim programom obilježen je Dan općine Vitez. Na svojoj 12-toj redovitoj sjednici, koja je bila 28.04.2022.g., Općinsko vijeće donijelo Odluku o dodjeli javnih priznanja općine Vitez za 2022. godinu.
 „Plaketa općine Vitez” dodjeljuje se građanima, udruženjima građana, ustanovama, mjesnim zajednicama, gospodarskim društvima i drugim pravnim subjektima, a povodom njihovih jubileja, za uspjehe u poslovanju, zasluge za razvoj općine Vitez, unapređenje kvaliteta življenja, te afirmaciji Viteza i jačanju njegovog ugleda u Zemlji i svijetu.“

Plaketa Općine Vitez dodijeljena je:

1. BZK Preporod Vitez – za sveukupan doprinos u promociji kulturne baštine i tradicije grada Viteza (plaketu preuzeo predsjednik BZK Preporod, Damir Bešić)
  2. Udruga Volim Vitez – za sveukupan doprinos društvenoj zajednici (plaketu preuzeo predsjednik Udruge, Marko Lovrinović)
  3. Marko Plavčić – za sveukupan doprinos mladih kulturnom unaprjeđenju grada Viteza (plaketu preuzeo Marko Plavčić)
Posthumno priznanje Općine Vitez:
  1. Hakija Đelilović- za sveukupan društveni doprinos na području općine Vitez (plaketu preuzeo unuk Haris Đelilović)
Počasnim građaninom Općine Vitez:
  1. Federalni ministar raseljenih osoba i izbjeglica dr.sci. Edin Ramić – za izniman doprinos lokalnoj zajednici kroz realizaciju značajnih infrastrukturnih projekta na području općine Vitez (plaketu preuzeo pomoćnik ministra, Nisvet Mujanović).
Općinski načelnik, Boris Marjanović u prigodnom je govoru nazočne upoznao s projektima, realiziranim u proteklom razdoblju, navodeći kako će se nastaviti aktivnosti na izgradnji Viteza kao ugodnog mjesta za život svih građana.
U večernjim satima za sve građane Općine Vitez organiziran je zabavni program na gradskom trgu. Plesne skupine „Zumba sa Ivanom“ i LDF Vitez svojim plesnim točkama zagrijali su prisutne i pokazali svoja plesna umijeća, od najmlađih do najstarijih skupina. Kako bi ostali u tom duhu, pjesmom, plesom i dobrim raspoloženjem sve građane zabavljao je R.O.S.T. Mostar band.
I u narednim danima, kao i prethodnim, organizirane su kulturne i sportske aktivnosti kako bi Dani općine Vitez ( od 17.04.-10.05.2022.g.) protekli u što svečanijem ozračju. Ukoliko ste u prilici, posjetite planirane događaje i uživajte u pripremljenom sadržaju.

SLUŽBA ZA DRUŠTVENE DJELATNOSTI