Objavljeno: 29.4.2022.

Obilježen Dan općine Vitez

Svečanim prigodnim programom obilježen je Dan općine Vitez. Na svojoj 12-toj redovitoj sjednici, koja je bila 28.04.2022.g., Općinsko vijeće donijelo Odluku o dodjeli javnih priznanja općine Vitez za 2022. godinu.
 „Plaketa općine Vitez” dodjeljuje se građanima, udruženjima građana, ustanovama, mjesnim zajednicama, gospodarskim društvima i drugim pravnim subjektima, a povodom njihovih jubileja, za uspjehe u poslovanju, zasluge za razvoj općine Vitez, unapređenje kvaliteta življenja, te afirmaciji Viteza i jačanju njegovog ugleda u Zemlji i svijetu.“
 
Plaketa Općine Vitez dodijeljena je:

  1. BZK Preporod Vitez – za sveukupan doprinos u promociji kulturne baštine i tradicije grada Viteza (plaketu preuzeo predsjednik BZK Preporod, Damir Bešić)
  2. Udruga Volim Vitez – za sveukupan doprinos društvenoj zajednici (plaketu preuzeo predsjednik Udruge, Marko Lovrinović)
  3. Marko Plavčić – za sveukupan doprinos mladih kulturnom unaprjeđenju grada Viteza (plaketu preuzeo Marko Plavčić)
Posthumno priznanje Općine Vitez:
  1. Hakija Đelilović- za sveukupan društveni doprinos na području općine Vitez (plaketu preuzeo unuk Haris Đelilović)
Počasnim građaninom Općine Vitez:
  1. Federalni ministar raseljenih osoba i izbjeglica dr.sci. Edin Ramić – za izniman doprinos lokalnoj zajednici kroz realizaciju značajnih infrastrukturnih projekta na području općine Vitez (plaketu preuzeo pomoćnik ministra, Nisvet Mujanović).
Općinski načelnik, Boris Marjanović u prigodnom je govoru nazočne upoznao s projektima, realiziranim u proteklom razdoblju, navodeći kako će se nastaviti aktivnosti na izgradnji Viteza kao ugodnog mjesta za život svih građana.
U večernjim satima za sve građane Općine Vitez organiziran je zabavni program na gradskom trgu. Plesne skupine „Zumba sa Ivanom“ i LDF Vitez svojim plesnim točkama zagrijali su prisutne i pokazali svoja plesna umijeća, od najmlađih do najstarijih skupina. Kako bi ostali u tom duhu, pjesmom, plesom i dobrim raspoloženjem sve građane zabavljao je R.O.S.T. Mostar band.
I u narednim danima, kao i prethodnim, organizirane su kulturne i sportske aktivnosti kako bi Dani općine Vitez ( od 17.04.-10.05.2022.g.) protekli u što svečanijem ozračju. Ukoliko ste u prilici, posjetite planirane događaje i uživajte u pripremljenom sadržaju.
 
 
SLUŽBA ZA DRUŠTVENE DJELATNOSTI

 

Ostale vijesti

1.7.2022.   Viteški ljetopis uručen načelniku Marjanoviću

30.6.2022.   JAVNI POZIV za podnošenje prijava za sufinanciranje ugradnje termofasade i sanacije krova, radi uštede energije, na zgradama zajedničkog stanovanja

30.6.2022.   Obavijest iz JKP „Vitkom“ Vitez

29.6.2022.   Preporuke zbog ekstremnih vrućina

28.6.2022.   Obavijest iz JKP "Vitkom" o provođenju Mjera redukcije korištenja vode

27.6.2022.   Bosna Bank International d.d. Sarajevo objavila Javni poziv privrednim društvima i obrtnicima koji imaju sjedište na području Srednjobosanskog kantona za podnošenje zahtjeva za odobrenje finansiranja

24.6.2022.   Općina Vitez dobila značajna sredstva za rekonstrukciju kanalizacijske mreže

23.6.2022.   Veleposlanik NR Kine, NJ.E. Ji Ping posjetio općinskog načelnika Borisa Marjanovića

22.6.2022.   Obavijest iz JKP "VITKOM" o mjerama redukcije korištenja vode

22.6.2022.   Izaslanstvo Općine Vitez posjetilo grad Popovaču

17.6.2022.   JAVNI POZIV ZA PRIKUPLJANJE PRIJAVA ZA ODOBRAVANJE SREDSTAVA ZA POTICAJ PRIVREDI OPĆINE VITEZ ZA 2022.GODINU

17.6.2022.   JAVNI POZIV ZA PRIKUPLJANJE PRIJAVA ZA OSTVARIVANJE PRAVA NA POTICAJ U POLJOPRIVREDNOJ PROIZVODNJI NA PODRUČJU OPĆINE VITEZ ZA 2022. GODINU

16.6.2022.   PROJEKAT „SARADNJOM DO BOLJE KONKURENTNOSTI – SBK“ ĆE PODRŽATI 100 NEZAPOSLENIH OSOBA KROZ OBUKE, PREKVALIFIKACIJU I ZAPOŠLJAVANJE

16.6.2022.   Učenici generacije općine Vitez za 2021./2022.g.

14.6.2022.   Z A K LJ U Č A K o provođenju javne rasprave po Nacrtu Programa gospodarenja poljoprivrednim zemljištem na području općine Vitez