Objavljeno: 8.1.2018.

OBAVIJEST ZA AŽURIRANJE PODATAKA U RPG I RK BAZI

općine Vitez koji su upisani u Registar poljoprivrednih gazdinstava (RPG) i Registar klijenata (RK) da je Pravilnikom o upisu u Registar poljoprivrednih gazdinstava i registar klijenata  („Službene novine Federacije BiH“, broj 42/08) propisano da su sva poljoprivredna gazdinstva obavezna do 31.3.2018. godine izvršiti ažuriranje podataka, odnosno prijavu promjena na svom poljoprivrednom gazdinstvu kod općinske službe koja vodi registar.
za poduzetništvo i lokalni razvoj
Sve ostale promjene koje se odnose na promjenu nosioca gazdinstva, članova, broj žiro-računa , prebivališta ili sjedišta, dužni ste prijaviti u roku od 30 dana od dana nastanka promjene.
Upis u Registar poljoprivrednih gazdinstava (RPG) i Registar klijenata (RK), kao i ažuriranje, odnosno prijava promjena podataka u Registru poljoprivrednih gazdinstava i registru klijenata je preduslov za ostvarivanje prava na podsticaje u oblasti poljoprivrede na federalnom, kantonalnom i općinskom nivou.
Apelujemo ovim putem na poljoprivrednike da dođu u kancelariju broj 213. u Službu za poduzetništvo i lokalni razvoj općine Vitez kako bi prijavili proizvodnje i time ostvarili pravo na novčane podrške za poljoprivredne proizvodnje u 2018. godini.

Za sve dodatne informacije možete se obratiti u kancelariji broj 213. u Službi za poduzetništvo i lokalni razvoj Općine Vitez ili putem broja telefona 030 718 217, kontakt osoba Sivro Jusuf.

Služba za poduzetništvo i lokalni razvitak