Objavljeno: 26.6.2018.

Dodijeljene nagrade za fotonatječaj „Svijet koji vidim, svijet koji želim“

U prostoru Gradske knjižnice Vitez danas je otvorena izložba fotografija „Svijet koji vidim, svijet koji želim“ skupine autora iz cijele Bosna i Hercegovine.

Ova je izložba ciklus fotografija nastalih na temu „negdje između onog šta sanjam i onog šta mi se događa stoji želja da će jednog jutra svanuti dan u kome će svijet biti po našoj mjeri ljepote i potreba.”

Na fotonatječaj, koji je u suradnji s Misijom OSCE u BiH raspisala Općina Vitez, mogli su se prijaviti amateri i profesionalci. Obvezan uvjet je bio da su fotografije nastale u Bosni i Hercegovini.

Izložbu je otvorila pomoćnica općinskog načelnika za društvene djelatnosti, Marija Grabovac koja je ovom prilikom istaknula da je izabrana tema fotonatječaja dala svim autorima širinu u pokazivanju talenta i načina na koji svatko vidi i doživljava svijet oko sebe.

Katica radman-Iličić kazala je kako je na izložbu prijavljeno 27 fotografija, a stručno povjerenstvo izabralo je najbolje:

1. Dragan Prole, Banja Luka – fotografija Ramsko jezero

2. Mladen Anić, Gradiška – fotografija Morning rhapsody

3. Milena Erceg, Gradiška – fotografija Proljećni zalazak sunca

Najkreativnijim autorima čestitamo na osvojenim nagradama.