Objavljeno: 5.7.2018.

U Vitezu održan 5. Međunarodni košarkaški turnir „Plandovo 2018“

Ovog je vikenda u Vitezu održan je 5. Međunarodni košarkaški turnir „Plandovo 2018“ čiji je organizator Škola košarke „Prvi koš“ Vitez.

Turnir je organiziran za dječake koji su rođeni 2004. godine i mlađe.

Gosti turnira ove su godine bile ekipe iz Podgorice, Mostara, Konjica, Sarajeva, Šibenika.

Prvi dan turnira košarkaši su igrali utakmice na otvorenom u Plandovu, dok je drugi dan turnira igran na otvorenom i u Gradskoj sportskoj dvorani u Vitezu.

U finalu su se našle ekipe KK „Dražen Petrović“ iz Šibenika i domaćin ŠK „Prvi koš“ iz Viteza.

Ekipa iz Šibenika bila je ubjedljivo bolja od Vitežana, ostvairili su pobjedu od 79:39.
Dok je u utakmici za 3. mjesto pobjedu slavila ekipa KK „Salavija“ iz Podgorice protiv ŠK „Gen“ iz Sarajeva rezultatom 55:39.

Igor Bošnjak , trener ŠK „Prvi koš“ Vitez ovom prilikom kazao je kako sa ovog turnira lijepe uspomene nose učesnici kao i organizatori ovog turnira.

Zoran Huljev, trener KK „Dražen Petrović“ iz Šibenika kaže kako je ovo bio dobar turnir. „Već godinama igramo ovaj turnir. Ovdje imamo dobro druženje i gostoprimstvo, sretan sam što smo utakmice igrali vani jer je ugođaj bio dobar.”

Općina Vitez tradicionalno podržava održavanje Međunarodnog košarkaškog turnira „Plandovo”.