Objavljeno: 31.7.2018.

Osigurana pomoć u osnaživanju razvoja ruralnog sektora u općini Vitez

Jučer je između Općine Vitez i Ureda za koordinaciju projekata – PCU pri Federalnom ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva potpisan Memorandum o razumjevanju za Program razvoja ruralne konkurentnosti kojim se osigurava pomoć u osnaživanju razvoja ruralnog sektora.

Iz Programa razvoja ruralne konkurentnosti sufinancirat će se aktivnosti nabavke opreme i mehanizacije za organizacije poljoprivrednih proizvođača, investicije u kolektivnu proizvodnju i prerađivačku infrastrukturu, povećanje zasada kroz nabavku starter paketa, edukacije poljoprivrednika, uvođenje i obnavljanje standarda kvaliteta i certifikata u proizvodnji i preradi.

Memorandumom je definiran način suradnje pri implementaciji zajedničkih projekata gdje je navedeno da PCU u pojedinačnim projektima osigurava 70% potrebnih sredstava, a 30% osigurava Općina Vitez.