Objavljeno: 7.8.2018.

Ekipa najmlađih sportaša iz Viteza otputovala na Sportskih igre mladih u Sarajevo

Ekipa najmlađih sportaša iz Viteza, u pratnji svojih trenera, otputovala je jutros u Sarajevo na finalno natjecanje Sportskih igara mladih koje se održava od 7. do 11. 8. 2018. godine.

U Sarajevu će se mališani iz 34 bh. grada natjecati u 10 različitih sportskih disciplina u kojima će sudjelovati i ekipe Ecos, Prvi koš i Vitez.

Ove godine u Sarajevu na finalu Igara sudjeluje 1.910 finalista iz čitave Bosne i Hercegovine koji će, pored natjecanja, imati priliku upoznati glavni grad BiH, stvarati prijateljstva i uspomene koje će im ostati za cijeli život.

Cilj Sportskih igara mladih je da djeca i mladi kroz sport upoznaju sebe, ali i druge, steknu samopouzdanje, razviju osobnost, pokažu vrline, usvajaju pravilne životne navike, te steknu prijatelje.

Pokrovitelj putovanja sportskih ekipa u Sarajevo je Općina Vitez.