Objavljeno: 14.9.2018.

Asfaltiranje prometnica u općini Vitez

Asfaltiranjem prometnica na četiri lokacije u općini Vitez nastavlja se sanacija puteva u gradskim i seoskim područjima.

Općina Vitez u 2018. godini ulože više od 180.000 KM u rekonstrukciju lokalnih cesta i puteva. U proteklim danima asfalt je položen na lokalnim putevima u naseljima Grgino Polje i Sajevići koji su prije asfaltiranja bili makadamski putevi, te je asfaltirana i dionica puta M5 – Pale – općina Vitez.

U poboljšanju prometne infrastrukture u svojim mjesnim zajednicama sudjelovali su i građani općine Vitez.

Uz navedene projekte, u tijeku je realizacija projekata u mjesnim zajednicama Krčevine, Preočica, Vrhovine, Gornja Večeriska, te Bila i Podgradina, gdje su u pripremi projekti asfaltiranja puteva i presvlačenja betoniranog puta asfaltom.

Kontinuiranim ulaganjima u prometnu infrastrukturu Općina Vitez nastoji poboljšati prometnu povezanost na području općine, te povećati sigurnost u prometu.

Pored putne infrastrukture na području općine Vitez, uz financijsku pomoć Kantona Središnja Bosna, nastavljaju se radovi rekonstrukcije javne rasvjete, te radovi na vodovodnim mrežama.