Objavljeno: 11.8.2021.

INFORMACIJA o sufinansiranju i implementaciji projekta rekonstrukcije gradske kanalizacione mreže (urbani dio grada)

Tokom 2020. godine Fond za zaštitu okoliša FBiH i Općina Vitez su uspješno implementirali projekat „Rekonstrukcija gradske kanalizacione mreže“.

Fond za zaštitu okoliša FBiH je sufinansirao projekat sa iznosom 103.168,00 KM, dok je preostali dio u iznosu 114.036,25 KM finansirala Općina Vitez.

Postignuti su slijedeći rezultati:

• - Početak projekta rekonstrukcije cjelokup- ne gradske kanalizacione mreže.
  • - Povećan stepen rekonstruisane kanalizacione mreže urbanog dijela.
  • - Sprječavanje širenja infektivnih bolesti kod ljudi i životinja, koji su nastajali usljed izljevanja kanalizacije nakon velikih kiša i slično.
  • - Poboljšani uslovi kvaliteta življenja i privređivanja u gradskom području općine Vitez.

POMOĆNIK NAČELNIKA

Muhamed Rebihić